Fuse, 10A, 600VAC/ 300VDC, KLDR Time Delay By Littelfuse KLDR010.TXP
Littelfuse
KLDR010.TXP
203 In stock
Item ships in: 1 business day
  • Diameter: 13/32 in
  • Amps: 10
  • Length: 1 1/2 in
  • Speed: Time Delay
  • Class: CC
  • Volts AC: 600
  • Volts DC: 300
  • Mounting: Cartridge
  • Speed: Slow Blow
  • Standards: California Proposition 65
  • Family / Style: KLD
  • Interrupt Rating DC: 20 kA
  • Interrupt Rating AC: 200 kA